23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i tradycyjnie już tego dnia czytelnicy na całym świecie obdarowują się książkami.
Z tej okazji także u nas znajdziecie wyjątkowe promocje.

Światowy Dzień Książki (a właściwie w pełnym brzmieniu Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich) jest świętem zarówno dla czytelników, autorów oraz dla wydawców. Pomysł, aby uroczyście obchodzić ten dzień, narodził się w Hiszpanii na początku XX wieku i z biegiem lat z powodzeniem przyjął się w wielu krajach.
23 kwietnia nie jest dniem przypadkowym – to data symboliczna dla wszystkich miłośników literatury – w tym bowiem dniu zmarli William Szekspir oraz Miguel de Cervantes.
Dość szybko przyjął się zwyczaj, że 23 kwietnia czytelnicy na całym świecie obdarowują się książkami, dlatego też wydawcy, księgarze i bibliotekarze organizują okolicznościowe imprezy i spotkania autorskie oraz przygotowują specjalne oferty dla swoich czytelników.

Z okazji Światowego Dnia Książki u nas także znajdziecie w tym roku wyjątkowe promocje: książki kulinarne z przepisami Joli Caputy teraz do 40% taniej.

Wszystkie oferty specjalne obowiązują od 23 aż do 30 kwietnia 2019 r.


 

Comments are closed.